Ідея геоподу досить проста – сфера уявляється у вигляді багатогранника, тобто двадцятигранника зі сторонами у вигляді правильних трикутників. Ця фігура розгортається на площину, даючи правильні співвідношення по всій поверхні.
Навіщо ж Фуллер, його попередники і наступники взялися розробляти ідею «сферичних будинків», якщо існують надійні і перевірені часом прямокутні?
Справа тут далеко не в естетиці та креативності (хоча це також неможливо не враховувати). Кругла конструкція виявилась ефективною та вигідною! Сфера, в порівнянні з іншими геометричними фігурами, при однаковій площі поверхні має найбільший об’єм, у зв’язку з чим при будівництві таких споруд значно заощаджуються матеріали. А ще вона виявилась надзвичайно міцною і стійкою. Науковці говорять, що купольний будинок може витримувати пориви ураганного вітру до 120 км/год!
Цікаво, що ідеї Фуллера принесли йому міжнародне визнання та вплинули на архітектуру ХХ століття. Та, на жаль, вони не набули популярності і мало використовуються в будівництві. Хоча основною ідеєю Фуллера в повоєнні роки було забезпечення людства доступним і якісним житлом, яке швидко будується.
Ми ж віримо, що геодезичні куполи – будинки майбутнього. Не вірите? Погляньте на футуристичний проект життя на Марсі. Саме геодезична купольна конструкція розглядається як відповідна для організації постійних помешкань на Місяці та Марсі.